Február: mesiac zliav pre zamilovaných - až do 10%

Ako vybrať zásnubný prsteň?


1. KROK

ROZPOČET NA KÚPU ZÁSNUBNÉHO ŠPERKU

Prvá vec, ktorá je veľmi dôležitá pri návšteve zlatníctva, je stanoviť si rozpočet na zásnubný prsteň. Pravdepodobne ste už počuli o pravidle, že muž by mal minúť na zásnubný prsteň aspoň tri mesačné platy. Vaša priateľka však nepochybne ocení aj úmysel, ktorý Vás ku kúpe zásnubného prsteňa viedol, než len množstvo peňazí, ktoré ste doňho vložili.
2. KROK

VYBERTE PRSTEŇ SÁM - MOMENT PREKVAPENIA

Nie je tajomstvom, že čoraz viac mužov prichádza do klenotníctva vybrať zásnubný prsteň spolu so svojou priateľkou. Na jednej strane získate istotu, že si Vaša nastávajúca vyberie prsteň, ktorý jej perfektne sadne vo všetkých smeroch, na strane druhej si odopierate príležitosť, ktorá prichádza raz za život – ukázať jej, aký ste dokonale pozorný a romantický. Predstavte si ten prekvapený výraz Vašej priateľky, ktorý sa jej objaví na tvári keď ju požiadate o ruku, prsteň sadne a je presne taký aký chcela.
3. KROK

VEĽKOSŤ PRSTEŇA

Najjednoduchšou cestou, ako zistiť tú správnu veľkosť, je vziať potajomky prsteň, ktorý práve nenosí a priniesť ho odmerať. Pozor, je však veľmi dôležité vziať prsteň, ktorý nosí na ľavom prstenníku a ak to nie je možné, skúste si aspoň zapamätať, na ktorom konkrétnom prste zvyčajne prsteň nosí. Dôležitá je tiež informácia, či je ľaváčka alebo praváčka. Skúsený klenotník si aj s pomocou týchto indícií dokáže poradiť s voľbou veľkosti. Vždy však platí, že absolútnu istotu máte iba v prípade, že sa odmeria prsteň, ktorý jej presne sedí.

Tabuľka veľkostí
4. KROK

VKUS A ŠTÝL VAŠEJ POLOVIČKY

Všímajte si, aké šperky sa jej páčia. Nosí veľa šperkov? Preferuje žlté zlato alebo skôr inú farbu vzácneho kovu? Existuje drahokam, ktorý je jej srdcovou záležitosťou a nosí ho radšej ako diamant?! Má rada jednoduché a nenápadné kúsky? Alebo sú jej vášňou skôr veľké a výrazné šperky? Rovnako uvažujte o jej osobnosti a povahe! Ak je to spoločenská, komunikatívna žena, o ktorej viete, že túži predviesť prsteň každému, koho stretne, potom zvoľte niečo výrazné a žiarivé! Alebo je to zmyselná žena, ktorá nosí šperky len zriedka? Potom voľte prsteň, ktorý je jednoduchý, ale zároveň krásne podmanivý!
5. KROK

SPRÁVNY VZÁCNY KOV

Dajte si záležať aj na voľbe vzácneho kovu, z ktorého je zásnubný prsteň pre ženu Vášho života vyrobený! Kráľ vzácnych kovov je, nepochybne, už od dávnych čias zlato, no nie každej žene lahodí jeho zlatistý nádych. Z toho dôvodu sa v súčasnosti čoraz viac používa aj zlato v žiarivej bielej či romantickej ružovej farbe. Najčastejšie používané a zároveň najvhodnejšie zlato (bez ohľadu na jeho farbu) na výrobu zásnubných prsteňov je to, s rýdzosťou 14 karátov.
6. KROK

SPRÁVNY DRAHOKAM

Nezabudnuteľné okamihy - nezabudnuteľné dary. Ak chcete dať Vašej milovanej v zásnubnom prsteni osadený zirkón – umelý kameň, tak vedzte, že táto voľba je najväčším prehreškom proti etikete zásnub. Zásnubný prsteň nemusí obsahovať diamant, nemusí stáť veľa peňazí, ale osadiť doň umelý kameň je niečo, čo nedokáže správne popísať Vašu lásku k nej. Ako môže byť v očiach Vašej milovanej umelý kameň symbolom Vašej pravej lásky? Nehovoriac o tom, že z technického hľadiska ide o kameň, ktorý v dôsledku oderu hrán časom stratí svoj lesk.
7. KROK

VYBERTE SPRÁVNY ŠTÝL OSADENIA DRAHOKAMU

Osadenie drahokamu v zásnubnom prsteni predstavuje spôsob, akým je diamant do prsteňa umiestnený. Rovnako ako všetko ostatné na zásnubnom prsteni, aj výber vhodného štýlu osadenia drahokamu závisí predovšetkým od preferencií Vašej polovičky. Pozrite si prehľad základných štýlov, aby ste neboli pri návšteve klenotníka úplne bezradný.